هزینه پاسخ استعلام وحق الثبت ثبت ملک!

نمایندگان در نشست علنی عصر چهارشنبه 7 اردیبهشت ماه و در ادامه بررسی جزییات درآمدی لایحه بودجه 90، با الحاق بند 58 به این لایحه موافقت کردند.

براساس این بند الحاقی؛ به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اجازه داده می‌شود برای ثبت ملک در دفتر املاک موضوع ماده 119 قانون ثبت اسناد و املاک مصوب 26 اسفند 1310 به ازای هر 10 هزار ریال یک هزار و پانصد ریال، برای هزینه تفکیک موضوع ماده 150 الحاقی مصوب 18 دی ماه 1351 به قانون مذکور به قرار هر ده هزار ریال پانصد ریال دریافت و به حساب درآمد عمومی کشور واریز کند.

همچنین نمایندگان مقرر کردند این سازمان برای پاسخ به استعلام برای املاک ثبت شده به ازای هر سند و املاک جاری به ازای هر پلاک ثبتی و نیز برای اشخاص حقوقی از طریق بانک شناسه ملی اشخاص حقوقی مبلغ هشتاد هزار ریال و همچنین به ازای هر قطعه نقشه کاداستر دویست هزار ریال و واگذاری نقشه کاداستر به صورت یکپارچه به ازای هر هکتار یک میلیون و پانصد هزار ریال دریافت کند.

وجوه واریزی تا مبلغ یک هزار و دویست و پنجاه میلیارد ریال از محل ردیف 530000 جدول شماره 9 این قانون به مصرف اعتبارات هزینه‌ای و تملک ‌دارایی‌های سرمایه‌ای قوه قضائیه می‌رسد.

منبع:http://irnotary.blogfa.com/post-415.aspx

بدین ترتیب بنظر می رسد که بقایای ثبتی هر 10 هزار ریال یک هزار و پانصد ریال شده است 

/ 1 نظر / 158 بازدید
نوبخت

مبارکه ان شاءالله ! . دیگه چی میخوای عمو اینم یه قدم دیگه به سمت حل مشکلات ! . همینجوری یه سند در جریان ثبت انتقال میدیم 15 هزار تومن تحریر میشه 70 هزار تومن بقایا با این نرخ جدید یه گام دیگه در راستای عدالت برداشته میشه!