فال حافظ !

وقتی که تلاش وسگ دو زدن از بانگ خروس تا بوق سگ به جایی نرسد و همچنان زیر آن خط فقر بمانی  ونتوانی خودت را با واقعیتی تاریخی منطبق کنی که تو ونسلهای (1) بعدی تو از اولاد ونوه ونتیجه وندیده کماکان مثل اجدادت جزو آن 99درصد ... پتی معترضین وال استریتی خواهید ماند آن وقتی که از حل این مسئله ی لاینحل عاجز شوی وآرزوهای خود را برباد رفته ببینی شروع به خیالبافی می کنی وآن یک میلیارد سلول خاکستری و ده میلیارد سلول گلیال (2) را که باید در جای خود بکار می انداختی در راه اوهام بکار می اندازی و آرزو می کنی که سه هزار میلیارد تومان داشتی تا برای خودت و آن هفت میلیارد مخلوق هریک یک تنبان می خریدی تا شاید یک قدم به سمت عبور از خط فقر نزدیک شوی و مثلا با آن یک تنبان تو هم یک "آقازاده" شوی چون گذشته از دست رفته ونیاید باز تیر رفته از شست و زورت به حال نمی رسدسراغ آینده می روی. فال میگیری تا از آینده باخبر شوی امشب که خستگی راه مسافرت از تنم دررفته دست به دیوان خواجه شمس الدین حافظ شیرازی بردم وبه قصد تفأل نیت کردم "  ای حافظ شیرازی! تو محرم هر رازی! تو را به خدا و به شاخ نباتت قسم می دهم که هر چه صلاح و مصلحت می بینی برایم آشکار و آرزوی مرا براورده سازی"در دل گفتم ای حافظ شیرین سخن ما که از بس پای پیاده و... پتی دنبال این خر مراد دویدم تمام پایمان تاول شده است . بود آیا که این مراد در این چند صباح باقیمانده از عمر ما چند قدم از آن خرش پیاده شودو بگذارد ما هم مسافتی سوار بر آن "خر" شویم . این غزل آمد:

طالع اگر مدد دهد، دامنش آورم به کف

 

گر بکشم زهی طرب، ور بکُشد زهی شرف

طرْف کَرَم ز کس نبست این دل پرامید من

 

گر چه سخن همی‌برد قصهٔ من به هر طَرَف

از خم ابروی تواَم هیچ گشایشی نشد

 

وه که در این خیالِ کج عمر عزیز شد تلف

ابروی دوست کِی شود دست‌کش خیال من

 

کس نزده‌ست از این کمان تیرِ مراد بر هدف

تعبیر این فال چیست؟ آیا دستم به قاچ زینش می رسد یانه؟ یا اینکه لگد زده ومن را خواهد کشت؟ یا این دنباله ی عمر عزیز را نیز چون ابتدایش در آن خیال خام تلف می کنم؟ نکند مراد بجای یک داو خر سواری به تیرم بزند؟

1)    که برای بقاء آنها باید دعا کنی که نسل تخم مرغ بماند

(2)     مطلبی ساده در مورد مغز انسان را در این نشانی ببینید اینجا

/ 2 نظر / 60 بازدید
میرزا بنویس

سلام عمو خسته راه نباشی عکس را حال کن تا بعد http://s2.picofile.com/file/7215859351/weblognevisan17.jpg

امینی

سلام و عرض ادب . فالگیری هم بد نیست ها . بخصوص برای ملتی که آرزوی داشتن سه هزززززززززاااااااار میلیاررررررد دارن . خیلی ارادت و التماس دعا . بنده که توفیق نداشتم خدمت برسم .