چه می کردم اگر من ...

سه هزارمیلیارد تومان می داشتم...

باتولد آن کودک جمعیت کره ی زمین به هفت میلیارد نفر رسید بگذریم از اینکه یک درصد آنها چقدر ما ل ومنال دارند ولی بگفته ی وال استریتی ها 99 درصد آس وپاسند وبقول ما دارقوزآبادی ها (ببخشید) ...ون پتی هستند یعنی تنبانی به پا ندارند و آسمان جلند و شبشان می رسد وشامشان نه . ترپی به بپا می کنند بجای کفش و جلهائی می پوشند به اسم لباس غذایشان "املت" است آن هم به روشی که عمو می پزد.(1) از بانگ خروس تا بوق سگ، سگ دو می زنند بازم هشتشان گرو نه،  نه که گرو نهصد است بقول اون شاعر محلی تفریح آنها ختم مرده هاست ... بیشتر بگم ؟ نه نمیگم بس است بروم سر اصل مطلب با آن سه هزار میلیارد تومان چه می کردم سعدی علیه الرحمه فرموده است: بنی آدم اعضای یک پیکرند- که در آفرینش ز یک گوهرند – چوعضوی به درد آورد روزگار- دگر عضوها را نماند قرار. لذا فکر کردم دنیا دنی است و ارزشی ندارد انسان باید به همنوعان خود کمک کند حالا که خدا بمن رو کرده (البته در خیال واهی وتوهم به حد نهایت)  3000000000000 تومان (صفرهاش رو درست نوشته ام؟!) بمن داده آن را بین همنوعان خود تقسیم کنم ونام خود را در کتاب گینس برای همیشه بعنوان بخشنده ترین ومهربانترین عموی دنیا ثبت نمایم حضرت حافظ فرموده: الا یا ایها الساقی ادرکاسا وناولها – که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکلها. بلی مشکل کوچکی پیش آمده آخر آن نود ونه درصد یکی دو تا ده تا صد تا که نیستند هفت میلیارد ...ون پتی هستند یک لحظه جرقه ای در ذهنم روشن شد و چون ارشمیدس در حمام ، فریاد برآوردم یافتم یافتم. چند بار بلند فریاد زدم. چون زن عمو نبود که مهربانانه بگوید "برو گمشو باز هم دچار توهم شده ای پاشو برو یک کیلو پیاز از سرکوچه بخر وبیار" بله هفت میلیارد ...ون پتی! چرا قبلا به ذهنم نرسیده بود چه بهتر اینکه برای هریک از آنها یک "تنبان" بخرم تا ستر عورت کنند ودیگر آن یک درصد نتوانند به این نود ونه درصد توهین کنند وبگویند ...ون پتی! (یکی از خانهای قدیم گفته بود دوباره زمستان شد که هر ...ون پتینی آب خنک بخورد!) بله فکر بکری بود سرشار از خلاقیت . ابتدا گفتم به آن یک میلیارد وچهارصد میلیون نفر چینی نمی دهم بعدا دلم سوخت آخه آنها هم فقط با روزی یک دلار کار می کنند. گرچه میمون طبل زن کوکی بجای پول نفت بما می دهند بازهم فقیرند گناه دارند باشد گذشت خصلت مردان بزرگ است به آنها هم می دهم که بنی آدمند و... اما برای تهیه هر عدد تنبان حدود یک متر وبیست سانت پارچه لازم است و به بهای فعلی هر تنبان حدود 5 هزار تومان (بدون دوخت) درمی آید  3000000000000 تقسیم بر 5000 می شود 600000000 عدد تنبان! خیلی کم است نشستم چون ای کیو سان فکر بسیاری کردم باز آن جرقه به ذهنم رسید بله می شود به همنوعان کمک کرد می شود دل هفت میلیارد همنوع را بدست آورد وباری از هزاران بار زندگی را از دوش آنها برداشت .تا توانی دلی بدست آور- دل شکستن هنر نمی باشد. ای که دستت می رسد کاری بکن –پیش از آن کز تونیاید هیچ کار.  از آنجا که گفته اند باید توشه ی آخرت را پیش از رفتن فرستاد تصمیم گرفتم با آن  3000000000000 میلیارد تومان کش تنبان خریده وبه هریک از بنی نوع بشر دو متر از آن را اهدا نمایم بهای هر متر کش تنبان 200 تومان است واگر محاسبه کنید به هر کدامشان حدود 2 متر  می رسد و هیچ کس در حسرت آن نمی ماند.  خداوند به همه ی نیکوکارن صد برابر عطا فرماید.

(1) املت نوشتم تا با پست قبلی همخوانی داشته باشد والا بسیارند که در حسرت همین املت هم می باشند چند روز پیش آشنائی را دیدم که چند تا تخم مرغ خریده بود بمن گفت مدتی است نگرفته بچه هایش گفته اند هوس تخم مرغ کرده اند باور کنید هوس تخم مرغ نه خاویار!

/ 25 نظر / 65 بازدید
نمایش نظرات قبلی
م -الف دفتریارازآذربایجان

سلام عمو پیشاپیش عیدسعیدقربان را تبریک عرض می نمایم انشالله سال دیگر مشرف شوید وما هم بگیم "حاج عمو"

سردفتر اميدوار

باسلام برعموي خوب . راستي عموجان اگر سه هزار ميليار داشتيد هيچ ميدونستيد چقدر مالياتش !! مي شد؟!!!!!!!!!!!!!!!! پس چه بهتر كه نداريم و از ماليات دادن هم راحتيم ! باور كنيد سالهائي كه ازماليات مشاغل معاف بودم اين معافيت انقدر لذت داشت كه كمبود درآمد را تحت الشعاع قرار ميداد و تحمل آنرا راحت مي كرد .

موسوی گرمستانی

درود برشما اینجا وعدگاه لذت ماست ، میایم حال میکنیم میریم تا چن روز سرکیف هستیم ، راستی تا یادم نرفته عید قربان رو به شما وهمه همکاران عزیز تبریک میگم .

0081

درود و عرض ارادت ، عيد سعيد قربان را به جنابعالي و خانواده محترم و همه همكارانم تبريك عرض ميكنم

سردفتر اميدوار

باسلام . عيد غدير خم را خدمت عموي عزيز وساير دوستان تبريك عرض مي كنم . (اگر سه هزار ميليارد بود يك شيريني مفصل و جشن مفصل قابل تدارك بود!)

سیاوش چشم پیام

آخ آخ،عمو شرمنده که دیر رسیدم.سوار ماشین میشین و راست راه رو میگیرید تا برسید تهرون،از اونجا میاین سمت جاده سوادکوه،البته الان یخورده برف داره و خطرناکه!!.بعدش میرسید به سرزمین لاله پرور قائمشهر(قدیم ندیم ها علی آباد بود بعدش شد شاهی).تشریف میارین خیابان بابل،شهرک فرهنگ شهر،کوچه چهارم ،پلاک 109،ولی اونجا از مرغنه خبری نیست چون شما مهمونی و یکی از خود اون مرغای بلا رو واست سر میبریم البته با خروسش . درخدمتتیم.استاد طباطبایی که تشریف آوردن به ما افتخار ندادن،ببینیم شما چه میکنی.تا چند باید بشمارم که تشریف بیارین؟

سیاوش چشم پیام

بالای سر،مازندرانی رو از مهمون زیاد نترسون عمو.راستی خوب مازنی میای عمو.از کجا یاد گرفتی؟

میرزا بنویس

عمو جان مثل اینکه امر بر خودت هم مشتبه شده که قراره بیان این سه هزار میلیارد رو بهت تحویل ندن و منتظر نشستی و به روز نمیشی که چی؟ فراموشش کن عمو برو سراغ یه مطلب جدید دوستان همه منتظرند ....

دفترخانه ها

با سلام ببخشید ببخشید با توجه به جریمه 550 میلیون نصرتی و شیث رضایی اگر فقط 5300 مورد مشابه حادث گردد 3000 میلیارد به خزانه بر می گردد

دفترخانه ها

بسمه تعالی عمو جان اگر مثل میرزا روز جمعه مخیله ات را کار می انداختی می توانستی کلی مطلب بنویسی