گواهی امضاء الالکترونیک !

ناقلان اخبار و طوطیان شکر شکن و هزاره های خوش الحان نشسته بر شاخساران طبیعت دود زده دوران حکایت کنند که چون حوالی هشتاد سال از عمر دفاتر و تنظیم اسناد بر سیاق یکسان و به حسب قدیم الایام گذشتی و جهان درسال نود تازه شدی و به دهه آخر چهارصدمین سال بعد الالف ِ من الهجرة النبویة الشریفة رسیدی کشتیبان معدلت جاه را تصمیم برآن شد که چون دفاتر فارغ البال اند حکمت برتر آن بُوَد  تا وظیفه ای نو مناسب الحال و الزمان و فی عصر الکامپیوتر و الدیجیتال بر عهده زورمند ایشان فرود آوریم که هم کارشان رونق آید و هم معاش ایشان را قدرت که از معدلت و نصفت به دور باشد یک یارانه بستانند و دو جا قبض آب و غاز و کهرباء بپردازند .بیت :

« هرکه بامش بیش برفش بیشتر» گفتند و ما

خانه مان بی سقف و مدفون زیر برف دیگران

 به همین جهت گواهی امضاء را از اعمال متداوله قدیمه که کمتر هائی و هوئی داشت و در آن حالی و هولی تواند شد برگزیدند و عند الاقتضاء دولت الک ترونیق بر آن نام مبارک و متدجتل ـ دیجیتال شده ـ  « گواهی امضای الکترونیک » نهادند و مصمم شدند که بر دفاتر محول نمایند و مقرر شد اکنون که   کامشان   پس از افزایش شان به هدایا و قضایای قضا زدائی شیرین نگردید علی الرأس و بدون نیاز به شور و شیرین قانون مبلغ آن 000/ 250  هزار ریال معادل 25 ریال ما یکون بعد الاوان و الآغاز باشد .

 حسب همین تقریر و بیان فوق الذکر تعدادی از دفاتر معینۀ محترم ام البلاد و رأس المُدن یعنی طهران صاحب قران بر اساس قوانین مدونه ـ و شاید غیر مدونه ـ برای اخذ امضاء  تعیین بلکه متعین گردیدند و ازجمله کوانین و جوامع استانی و شهرستانی که صد البته قانون و مدونه آن فی الحال معلوم نبوده و نمی باشد و اگر چنانچه این تعمیم کمی متکثر گردید شاید بهتر باشد که ترجیح آن را برای خروج از بلا مرجح نبودن بیان فرمایند نیز مأمور به این امر دیجیتالیه و الکترونیکیه گردیدند . به میمنت و مبارکی انشاء الله .

واما از جانب آخر نظر به اینکه مقرر شده از خرداد ماه شمسیگواهی الکترونیک در تمامی دفاتر انجام گیرد همکار ارجمند و ساعی جناب طباطبائی مشروحا ًو شفافا ًوسهلا ً طریقۀ چگونگی صدور گواهی امضای الکترونیک رادر وب خانه شریف خود مکتوب فرموده اند که امید است  برای همه مفید واقع شود و به زودی این خدمت که باز امید است فتح الباب خدمات جدید باشد در همه دفاتر به صورت یکسان انجام پذیرد .  

نوشته شده توسط آقای علی امینی در یکشنبه یازدهم اردیبهشت 1390 
منبع  :وبلاگ دفترخانه http://www.daftarkhaneh.blogfa.com/ 
واما نظر میرزا بنویس عزیز ذیل آن مطلب در آن وبلاگ:
سلام بر شما و درود بر مطالب الاعلا و الفصیح فی موضوعه الامضاء الکترونیکه ....
واما بعد تشکر از الطاف شما و اخر تذکر این نکته که از مبلغ 250000 ریال تعرفه گواهی دیجیتال 25درصد آن که تقریبا 62500ریال باشد به سردفتر خواهد رسید که عنقریب اولیا مالیه نیز بسراع خواهند آمد و بدون توجه به هزینه های جنبی و سیستم و اسکنر و غیره مالیات خویش خواهند ستاند بنابراین چه بهتر که دفاتر هرچه دیرتر تجهیز گردند ... ما که طرفی نبستیم ...
  
/ 10 نظر / 46 بازدید
دوست شمالی

عمو قربونت یه چای نبات ونعنا بده که بدجوری رودل کرم از این همه خوشبختی

سردفتر

درود - 25 درصد که 10 درصدش به حساب کانون می رود و 15 درصد برای سردفتر می ماند که از این 15 درصد باید مالیات و ... را بدهد

سردفتر امیدوار

سلام . من که به سهم خودم هیچ اقدامی درجهت فراهم کردن بساط !گواهی امضا’الکترونیک نخواهم کرد وازدوستان نیز تقاضای همین کاررادارم چون واقعا حق الزحمه اون مه به سردفتر تعلق میگیره یه جور مجازات خوارکننده است . عموجان خیلی دارند ماهاراخوارمیکنند و زیرچکمه های کثیفشان وسم (som)های بدقواره شان ماراله میکنند و شیطان صفتانه قهقهه میزنند و... به جون خودم اگرالان یکی ازاونا دم دستم بود همین کامپیوتر و کارتخوان وپرینتر وسایرابزارهای حمالی رابلندمیکردم ومیکوبیدم توسرشون وقید دیه گرون شده (ومتناسب بانرخ تورم و...!) رامیزدم . خیلی عصبانیم . (چای آتشی و... هم دیگر اثر ندارد!)

008

سلام بر عموي مهربان حال كه شرايطي فراهم شده كه در اين حوزه به اختياراتمان افزوده شده بايد آن را بفال نيك بگيريم هر چند حق الزحمه آن نسبت به گواهي امضاء كاغذي (وعده داده شده ) كمتر است ولي مطمئن باشيد از آنجائيكه دولت در اين قضيه ذينفع است حتما تعرفه آن عنقريب تغيير ميكند با همين شرايط بانكها و دفاتر پيشخوان دولت براي آن دندان تيز كردند

میرزا بنویس

سلام و درود بر همگی عزیز امیدوارم بازهم که ناامیدی ... بنده کمترین در ظرف 48 ساعت بیش از 37 گواهی امضای الکترونیک در اسفند گذشته انجام دادم تا به بازرگانیها ثابت کنم از عهده اینکار برمیائیم و نگذاشتم حداقل در استان ما بهانه بدستشان داده شود زیرا همانطور که میدانید وزیر با واگذاری موافق نبود و لی اقای مفتح معاونت وزارت به توانائیهای سران دفاتر معتقد است ... بنظر من چاره ای نبود زیرا اگر فردا دفاتری میکاشتند و این امر را بعهده میگرفتند ایا نمیگفتیم دفاتر مگر نبودند؟ همانطور که دفاتر پیشخوان دولت را تشکیل دادند و از ظرفیتهای ما استفاده نکردند و هیچ هم نشد و ما هم اعتراضی نکردیم .. دفاتر پیشخوان قوه در حال تشکیل است و فکر کنم ما را نخواهند دید .... پس بازهم گلی به جمال بازرگانی .... از نظر مالی بنده هم قبول دارم ارزش ندارد ولی بنظرم باید اصل کار را قبول کرد حال یک عده ای انجام دهند و عده ای انجام ندهند چه اشکال دارد؟

نوبخت

سلام عموجان. کاش ترجمه متن رو هم مینوشتی. آخه من نه عربیم خوبه نه پشتو نه فارسی دری . راستی از لیلی چه خبر دستت بهش رسید یا نه؟ دیر بجنبی ممکنه بیشتر اظهار علاقه کنه و چند تا سند دیگه به اسمتون بزنه.

امینی

شرمنده فرموده اید عمو جان .

طلوع

مدتی بر من گذشت بی ماهتاب رفته چندی عمر ما در ژرفِ خواب من پشیمانم ز عهد خویش و پیش نسل نو از ما چنین دارد عذاب در خیالم بود یاران اعتراض خسته ام از این ستم از ناحساب فکر نان بودم که در این حرفه باز گشته ما را خربزه همسانِ آب کرده دعوت یار و همکارم چنین روز خاصی برگزینم اعتصاب من ندارم زَهره ی زندان و بند یا بسوزم رویِ آتش چون کباب بسته گردد پای و دستم با قُلی یا بگیرد این گلو را آن طناب گرچه نیکوئی بوَد در خاطرت شر بیاید بیشتر از هر ثواب بسته ام لیکن کنون پندار خود تا نگردد خوابِ نامردان خراب می کنم پالوده هردم طبع خویش تا نگیرد پا در آن اشعارِ ناب واژه هایم یک به یک در کویِ رنج دیده خون آلوده شد از این سراب هرچه می خواهی حسابم کن عزیز گم شدم چون ذره ای در آفتاب رفته قرنی نیمه از این عمر پست دل ندارم تا بخیزم چون شباب

م -الف دفتریارازآذربایجان

سلام عمو جان می دانید این روزها وقتی کدام کلمات را می بینم خوشحال می شوم وعقل نداشته ام از کله ام می پرد؟ ""لطفا"پرداخت فوق را تایید فرمائید""""

میرزا احمد

سلام پیش نویس آیین نامه قانون تخلفات راهنمایی ورانندگی را در ایمیل آقای سیروس را ببین و کیف کن" البته کانون زحمت اعلام ایرادات فوق بین آن را کشیده است .