هم قاتق نان وهم دوای جان!

از پیاز زیاد نوشته ام امروز ایمیلی از دوستی رسید که خواص بیشتری از آن را همراه مطلبی درباره ی آسپیرین نوشته بود درخصوص آسپیرین نمیدانم مسئولیتش با خودتان اما درخصوص پیاز هرچه می توانید بخورید و بیاشامید (آب پیازرا) و اسراف کنید مسئولیتش با عمو واما آن ایمیل :

" از پیاز بعنوان دارویی ضدعفونی کننده استفاده میشود. مالیدن آب پیاز به صورت از ایجاد لکه ها جلوگیری میکند. و از مخلوط آب پیاز و عسل میتوان بعنوان یک کرم ضد چروک استفاده کرد. 
پیاز سرشار از ویتامین C، کلسیم، منیزیم، فسفر، پتاسیم، سدیم، گوگرد و اسید فولیک و مقدار کمی آهن، مس و روی است که تاکنون تحقیقات زیادی برای اثبات خواص آن صورت گرفته است. 
خوردن پیاز در پیشگیری از پوکی استخوان مؤثرست؛ چرا که پیاز با جلوگیری از کاهش مواد معدنی بویژه کلسیم موجود در سلولهای استخوانی از بروز پوکی استخوان جلوگیری میکند. 
پژوهشگران دانشگاه برن سوئیس، ترکیبی در پیاز شناسایی کرده اند که از کاهش حجم استخوان و پوکی آن جلوگیری میکند. این ماده در پیشگیری در کاهش نیافتن مواد مصرفی ـ بویژه کلیة سلولهای استخوانی ـ تأثیر زیادی دارد
پیاز، قند خون و کلسترول را پایین میآورد. 
پیاز یکی از گیاهان بسیار قدیمیست که انسان آنرا شناخته و در غذای خود استفاده میکرده است در کتابهای پزشکان قدیم از پیاز بسبب داشتن الیاف و ویتامین ها و فلزات بعنوان داروخانه ای کامل نامبرده شده است. 
بوی آن میکروبهای مضر را از بین میبرد. 
قند خون را کاهش میدهد. 
از ابتلا به سکته جلوگیری میکند. 
قلب را فعال میکند و کلسترول را کاهش میدهد.
گردش خون را تقویت میکند. 
بسبب داشتن آنتی اکسیدان، تنش و نگرانی را از بین میبرد. 
الیاف غذایی آن دستگاه هاضمه را تقویت میکند. 
پیاز از سرطان ریه جلوگیری میکند: 
مواد شیمیایی موجود در پیاز خطر ابتلا به سرطان ریه را کاهش میدهد. مواد «فلاونوید» از دچار شدن به انواع بیماریها جلوگیری میکند و بوفور در پیاز یافت میشود. 
پیاز برای پوست بسیار مفیدست؛ زیرا خون را تصفیه میکند و در نتیجه رنگ چهره زیباتر و جذاب تر میشود. 
همچنین پیاز بدلیل داشتن گوگرد باعث افزایش رشد موهای سر میشود. پیاز به دلیل داشتن آهک، دندانها را محکم میکند و باعث استحکام استخوانبندی بدن میشود... بنابراین خوردن پیاز برای کودکان مبتلا به نرمی استخوان و سالمندان مفیدست. 
اگر سرما خورده اید، چند پیاز را برش داده و در نقاط مختلف خانه قرار دهید.... پیاز مانند یک دستگاه تصفیة هوا از ابتلای سایر اعضای خانواده به این بیماری جلوگیری خواهد کرد. همچنین اگر خارج خانه غذا میخورید، پیاز را همراه آن مصرف کنید، زیرا ماده ای در پیاز وجود دارد که از مسمومیت غذایی حاصل از خوردن گوشت مانده جلوگیری میکند. 
اگر شخصی بدلیل مصیبت وارده دچار حملات عصبی شده، پیازی را به دو نیم کرده و جلوی بینی او بگیرید. 
"پیازچه" فواید متعددی دارد. بتازگی متخصصان علوم تغذیه فرانسه دریافته اند که پیازچه ادرار آورست زیرا ۸۵ در صد آن را آب تشکیل میدهد. 

در پیازچه ۲۴۳ میلی گرم پتاسیم و ۴ میلی گرم سدیم و ۲۷ گرم کالری است. 

دانشمندان دریافته اند که بخش سفید رنگ پیازچه دارای مواد قندی است که در ادرار کردن تأثیر میگذارد و بخش سبز آن ویتامین«ث» دارد که دستگاه دفاعی بدن را تقویت میکند. و ۲ میلی گرم ماده کاوتین پیازچه به بازسازی سلولها کمک میکند. 
همچنین پیاز بدلیل داشتن ماده گلوکوزین که مشابه هورمون انسولین است، قند خون را تنظیم میکند. 
گفتنی است، خوردن نصف پیاز متوسط در روز ۳۰ درصد از مقدار کلسترول بد خون را کاهش میدهد و بجای آن باعث افزایش کلسترول خوب خون م‌شود. پیاز منبع غنی نوعی اکسیدان است که از بروز سرطان در افراد جلوگیری میکند. 

این گیاه خوراکی از بیماری آب مروارید در چشم نیز جلوگیری میکند و بنابرین مصرف آن به افراد مسن توصیه میشود

  آسپیرین  

داشتن آسپیرین در منزل همیشه مهّم است  

چرا؟ 

در بارهء حمله قلبی علاوه بر احساس درد در بازوی چپ، علایم د یگری برای حملهً قلبی وجود دارند 

درد شدید در چانه ، حالت تهوّع وتعریق زیاد  نیز باید مورد توجّه قرار گیرد

توجّه:

ممکنست در زمان حملهً قلبی هیچ دردی در قفسهً سینه احساس نشود حدود  60% افراد که در خواب دچار حملهً قلبی شده اند هرگز بیدار نشده اند  هرچنداگرچنین اتفاقی رخ دهد ممکن است درد قفسهً سینه فرد را از خواب عمیق بیدار کند  دراینصورت بلافاصله دو عدد آسپیرین را در دهان خود حل کرده و بامقداری آب آنرا ببلعید سپس به یکی از همسایگان و یا یکی از بستگان که محل سکونتش در فاصله بسیار نزدیک از شماست تلفن کرده بگویید دچار حمله قلبی شده اید و دو عدد آسپیرین هم مصرف کرده ایدو روی صندلی دسته دار یا مبلی بنشینید ومنتظر ورود آنها باشید و…..

  DO NOT LIE DOWN!!!   یادتان باشد که درازنکشید!!! " 

/ 13 نظر / 47 بازدید
نمایش نظرات قبلی
م -الف دفتریارازآذربایجان

سلام عمو شب بخیر سیر وپیاز ازجمله 1میلیون اختلاف نظری هستند که من وکدخدا داریم در این چند سال هر چقدر تبلیغات کردم افاقه نکرده است همین الان هم با خواهش وتمنای زیاد اهم مطالب این پست را برایش خواندم ولی بشدت با پیاز وسیر مخالف است ودیوار بدبینی خراب نمی شود عموسیر ترشی هم خوب است وپیاز هم پیازهای قرمز رنگ ایلخچی تبریز

امینی

سلام عمو . اولا در مورد پیاز عکه ننوشته ای . دوم اینکه در مورد پیاز داغ هم ننوشته ای . سوم هم این که در مورد آش که پیاز داغ در آن به کار می رود هم ننوشته ای . فضولی نباشد ها . برای غنای مطلب عرض کردم . بعد این که آش بدون یک وجب روغن هم که فایده ندارد . برای آن هم بنویس .

سیاوش چشم پیام

درود عمو.اخلاق ما مازنی ها رو که میدونی عمو؟در خوردن چند چیز افراط میکنیم : ماهی،سیر،کدو و برنج.دست بر قضا همشون هم مفیدن.ما هم مثل شما پنجشنبه ها سیر میخوریم البته پدرم هر شب باید یک بوته سیر بخوره ولی ما چه کنیم که از ترس مشتری ها نمیتونیم همیشه بخوریم.اگه سیر رو قبل از خوردن نیم ساعت توی آبلیمو بذاری بوش خیلی کم میشه ولی هنوزم گنده!!

سردفتر اميدوار

باسلام برعموي عزيز. اين روزها دائما بايد توضيح به ارباب رجوع بدهم كه "چرا تعرفه افزايش پيداكرده ؟!!"

0081

سلام عموجان .به همكاران يادآور شويد از اظهارنامه ماليات بر افزايش افزوده پائئز 90 غافل نشويد

ساداتی 341ساری (ندای قلم)

عمو جان سلام خیلی استفاده کردم ازاین پس بیشتراستفاده میکنم ضمنا روز ششم دیماه روز سردفتر رابه شما وهمه همکاران تبریک میگویم

اخلاق سردفتری

سلام عموی مهربان و طناز خوشحالم این روزها که هممون خسته ایم از همه چیز و اخلاق فراموش شده سردفتری در مظان اتهام فراموشی است شما همکار طناز هستید و همکاران دیگر هم از شما طنازتر میشوند، سپاس بسیار از شما که برای لحظاتی خنده بر لبان نازنین همکاران می نشانید . از اینکه اخلاق سردفتری رو لینک کردید ممنونم . نیازمند راهنمائی و ارشاداتتان هستم.

مسلم اقا صفری

عموجان میبینم از بیکاری عطاری پیشه کردی وادای حکیم باشی درمی اوری . فکر کنم عاقبتش را از سردفتری بهتر یافتی

سیاوش چشم پیام

نمیدونم کی گفته بود،باید یخورده فکر کنم شاید یادم اومد،عمو که نبود،پس حتما میرزا بود دیگه نه؟!!!.ماهم دوست داریم عمو.یه سر به بخش نظرات وبلاگ آقای پیرمحمدی بزن تا دستگیرتون بشه چی میگم.[عینک]